Lekcja 16: Praca domowa

Wersja audio lekcji

Zadanie domowe 1 – Lista mailowa

  • Jeżeli nie masz jeszcze listy mailingowej – załóż konto na jednym z serwisów (np. MailChimp, MailerLite, ActiveCampaign), dodaj swoją pierwszą listę i daj znać na naszej grupie.
  • Pozyskaj 10 pierwszych adresów e-mail na swoją listę. Udało się? Daj znać na grupie!
  • Jeżeli masz już listę podziel się jej wielkością oraz swoimi sposobami pozyskiwania adresów e-mail na naszej grupie.

Zadanie domowe 2 – Sales Safari

Jeżeli szukasz pomysłów wykorzystaj technikę Sales Safari do rozpoznania palących problemów w wybranej przez Ciebie niszy (jednej lub wielu). W wyborze niszy może Ci pomóc nasz dokument: ARKUSZ – NISZE. Im więcej nisz przeanalizujesz i im więcej danych zbierzesz tym większa szansa na sensowny biznes.

Jeżeli masz już konkretny pomysł poszukaj potwierdzenia, że ktoś ma problem, który planujesz rozwiązać. Tu również możesz skorzystać z Sales Safari. Jeżeli znajdziesz taką osobę (lub osoby) napisz do nich prywatną wiadomość, że planujesz stworzyć rozwiązanie ich problemów i zapytaj co o tym sądzą 🙂

Jeżeli masz już produkt znajdź miejsca, gdzie Twoi potencjalni klienci szukają rozwiązania, które oferujesz i zaproponuj im jakiś darmowy materiał edukacyjny (np. artykuł, wideo, PDF). W materiale poza wartością zaproponuj zapis na listę mailingową lub opisz krótko w jaki sposób Twój produkt pomoże rozwiązać ich problemy.

Pamiętaj, że jeżeli klienci aktywnie poszukują w internecie jakiegoś rozwiązania to znaczy, że są świadomi problemu i chcą się go pozbyć jak najszybciej! Nie dajmy im czekać! Znajdźmy ich i zaproponujmy wybawienie 🙂

Powodzenia! I do zobaczenia w tygodniu 6.