LIVE 14.04.2020 – Piotr Bucki

Wersja audio (m4a)

Pytania od uczestników:

0:00:00 – Powitania, kilka uwag o szansach w kryzysie i smalltalk o poszukiwaniu fryzjera w czasie epidemii 😉 [Maja pozdrawia też!]

0:04:40 – Small talk biznesowy Bogusza i Piotra o możliwości pozyskania świetnych specjalistów, o dużym doświadczeniu

0:07:45 – Bogusz oficjalnie wita 😊

0:08:40 – Zaczyna się rozmowa o SaaSach w czasie korona-kryzysu – jednym lepiej się wiedzie (Polisa w Chmurze 😉 ) innym gorzej – Booksy  

0:11:32 – Zaproszenie do pytań zadawania przez Kursantów 😊

Zagajka Piotra (dla wstydliwych) o startowaniu biznesów w kryzysie i nadchodzących perspektywach.

0:17:55 – Pytanie o opinię: robienie biznesu a rozdzielność majątkowa małżonków

Dobra rada Piotra: idźcie do prawnika. A zakładając firmę miejcie: prawnika, księgową i osobę, która łączy wiedzę z obu tych dziedzin (doradcę podatkowego).

0:27:45 – Podbicie tematu rozdzielności majątkowej firm: jeden projekt/firma – jedna sp. z o.o.

0:32:55 –Jak budować zespół customer support w SaaSie?  Do ilu klientów skierować testy na początku? [crm dla pośredników leasingowych, etap MVP, za miesiąc planowane testy]

0:39:10 – odpowiedź na pytanie: Jak budować zespół customer support w SaaSie?

0:41:40 – Uwagi dot. zatrudniania i delegowania.

0:43:57 – Odpowiedź Bogusza na pytanie o testy i o customer support  (od 0:47:38)

0:50:37 – Bogusz wskazuje na role onboardingu;  następnie pytanie czy warto inwestować w onboarding?

0:58:00 – Na co zwrócić uwagę wchodząc do istniejącej spółki? ( mającej już 2-3 znających się współwłaścicieli, jako kolejny współwłaściciel)

1:08:00 – Piotr opowiada o kwestii wyceny pracy współwłaścicieli

1:09:00 – Kiedy wypłacać sobie wynagrodzenie jako founder?

1:14:30 – Pytanie z chatu: Czy warto tworzyć wersję trial już na samym początku np. na 30 dni za free. Czy lepiej na samym początku przekonywać do płacenia za moje rozwiązanie?

1:21:40 – Czy jest coś takiego jak doradca technologiczny (dla foudera nietechnicznego), który doradzi np. jaki softwarehouse lub jaką technologię wybrać?

Piotr podpowiada, jak się zabrać za temat, gdy samemu się nie będzie programowało.

1:30:33 – Bogusz powpowiada, by cofounderów techniczynych szukać w grupie kursu oraz pliku do TeamMatchingu i daje przykład, odnośnie Achieve Guru – projektu, którego część programistyczną ma sfinansować przedsprzedaż, a dużo pracy founder nieprogramujący może zrobić.

1:33:28 – pytanie z chatu: Czy dobre jest podejście w łączeniu dwóch obszarów biznesowych – narzędzie/usługa Saas + kurs online z obszaru przetwarzania/integracji danych.
1. Tworzę kurs.
2. Jednocześnie a może nieco wcześniej tworzę rozwiązanie SaaS w cloudzie ułatwiające część pracy, np. budowa architektury/szkieletu hurtowni danych/bazy danych w oparciu o parametry wejściowe. W tym miejscu muszę już być dostępny w Marketplace przynajmniej jednego z dostawców (np. AWS Marketplace)
3. W ramach kursu jeden z modułów lub więcej, to wykorzystanie w/w narzędzia z pokazaniem w jaki sposób ułatwiło pracę/zaoszczędziło czas.
4. Np. uczestnikom kursu daję dostęp do narzędzia w promocyjnej cenie po jego zakończeniu.

1:38:24 – Pytanie z chatu: Jakich aplikacji SaaS używacie w j labs?  I jakich aplikacji SaaS nie używacie w J Labs, a chcielibyście?

1:45:30 – Jakie potrzeby Piotr ma w temacie ATSów?

2:05:00 – Czy macie pomysły gdzie można by promować SaaS Incado [system do zbierania zdjęć np. ze ślubów lub dla serwisu]?

No i to by było na tyle 🙂

Jak macie chęć, to zaraz po livie Piotr kończył podcast, który możecie wysłuchać tutaj: 047 – Email marketing, wszystko co potrzebujesz wiedzieć, Paweł Sala, FreshMail