GaiusLex

Aplikacja GaiusLex wykorzystuje sztuczną inteligencję do usprawniania pracy prawników, umożliwiając szybkie i precyzyjne wyszukiwanie orzeczeń oraz generowanie dokumentów prawnych.

Smarter Insights

We’ve been a nearly strategic error sit voluptatem accuatie laudantie totam aperiam

Supper Faster

We’ve been a nearly strategic error sit voluptatem accuatie laudantie totam aperiam

Developer Friendly

We’ve been a nearly strategic error sit voluptatem accuatie laudantie totam aperiam

Organize Easily

We’ve been a nearly strategic error sit voluptatem accuatie laudantie totam aperiam

It Support For Business

Preparing for your success trusted source in IT services for global providing

Powiedz kilka słów o sobie. Kim jesteś, czym się zajmujesz?

Nazywam się Jakub Wolert, jestem właścicielem QuickPica, agencji zajmującej się budową software'u oraz stronami internetowymi, a także jednym z co-founderów GaiusLex. W GaiusLex jestem odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Można powiedzieć, że moja rola to "hustler", w dużym skrócie.

Opisz w kilku zdaniach czym się zajmuje aplikacja i przede wszystkim jakie problemy rozwiązuje.

Aplikacja w dużym skrócie zajmuje się tym, że chcemy odmienić branżę prawną. Chcemy pokazać, że przestarzałe przeszukiwanie jest do bani. Jeżeli prawnik może przejrzeć ręcznie ponad 100 orzeczeń i zajmuje mu to od 3 do 4 godzin, to strasznie dołuje. A jeżeli może zadać pytanie do modułu sztucznej inteligencji, który jest wyuczony, by odpowiadać dobrze, i zadając odpowiednie pytanie, dostaje idealnie trzy dopasowane orzeczenia... Zamiast poświęcać 6 godzin, poświęca 15 minut sprawdzając te orzeczenia.

Chcemy odmienić branżę prawną, chcemy odmienić badania prawne, chcemy odmienić sprawy, chcemy zmienić podejście do prawa. Chcemy, aby prawnicy odeszli od tej wierzchniej papierologii i skupili się na rzeczywistej wartości dla swoich klientów, a nie na tym, że siedzą w dokumencie i zgodnie z orzeczeniem w 2013... a nie, to nie pasuje, no to z 2013 to też nie pasuje. Na tym ogólnie polega ta praca.

Oni muszą dopasować orzeczenie, które będzie pasować do ich orzeczenia. Strasznie nudne. Nie wiedziałem, że to tak wygląda. 

Po prostu pomoc prawnikom, usprawnienie pracy, żeby mogli szybciej rozwiązywać sprawy i więcej dokumentów przetworzyć.

Dokładnie. Ogromnym plusem naszej aplikacji jest to, że my agregujemy ogromne dane. Mamy model, który na bieżąco uczymy. Zbieramy informacje, uczymy go, więc duża część prawników korzysta z naszej aplikacji nawet do pisania blogów. Dlaczego? Bo nasza AI jest jak prawnik. Ona nie kłamie. Udało nam się doprowadzić do tego, że AI nie kłamie, dlatego że mamy swój własny moduł. Jeżeli ona czegoś nie wie, mówi "nie wiem".

Więc nie trzeba się bać, tak jak robi przykładowo GPT-3, że wciśnie ci kit. A ty jesteś prawnikiem i nie możesz sprzedawać kitu. Jeżeli wiesz, że masz dokumenty oparte na setkach dokumentów, które my mamy, no to nie musisz się bać o ich jakość. Wiadomo, model nie jest jeszcze tak wyćwiczony, że możesz wziąć dokument jeden do jeden, wysłać do klienta. Musisz go sprawdzić, dodać coś od siebie, ale jednak napisanie go od zera, a skorygowanie go to jest zamiast godziny 10 minut. To jest całkowicie inna jakość.

Jeszcze zapytam o jedną kwestię. Jak kontrolujecie inne pytania w innych dziedzinach? Czy można model pytać o inne rzeczy? I jeśli tak, to jak jesteście w stanie blokować takie prompt injection?

Jak najbardziej. Jeżeli ktoś pyta jakieś dziwne rzeczy, to bardzo mocno się zabezpieczaliśmy przed tym. Ludzie potrafili nawet pytać, jak zostałeś wyuczony, jak działasz. Na początku potrafił nawet odpowiadać, jak dokładnie działa, co było straszne. I tylko się modliliśmy, żeby ktoś nie wiedział jak tego użyć, bo naprawdę dawał konkretną odpowiedź jak algorytm po prostu działa. 

Na jakim etapie rozwoju jest teraz aplikacja? W sensie już macie pierwszych płacących klientów? Jakie są dalsze plany?

Trzeba stwierdzić, że jesteśmy teraz na mocnym MVP. Kończymy nowy design. Plany są takie, że wchodzimy mocno w rynek B2C, no i tak naprawdę planujemy mocną ekspansję. Dobijamy też do 10 użytkowników po niecałych dwóch miesiącach, gdzie te budżety i tak są wszystko na bootstrapie, używając tylko Facebooka i nie robiąc konkretniejszych sprzedaży. Uważamy, że to jest bardzo dobrze. Od następnego miesiąca ruszamy z bardzo aktywną sprzedażą. W dłuższym terminie na pewno chcielibyśmy pojawić się w sektorze B2B, ale do tego potrzebujemy już finansowania.

Czy narzędzie skierowane jest wyłącznie na Polskę, czy w planach są też inne kraje?

Pięknie to brzmi, ale no jeżeli mielibyśmy rynek polski zakładając, że mamy 10 tysięcy prawników, to tysiąc prawników daje nam 300 tysięcy MMR. Tak zakładając, że mamy ich 10 tysięcy. Świat jest idealny. No to wtedy możemy wychodzić na Czechy. No ale musimy agregować kolejną ilość danych. Mając kapitał można już robić inne kraje, można też ten próg wejścia jest inny, więc mogę powiedzieć tak, jak najbardziej.

No tak i też już macie sprawdzony proces wtedy przetestowany w Polsce, więc można trenować już modele pod określone kraje i tam sprzedawać. Jeszcze tak mnie ciekawi taka rzecz, no bo skoro już macie pierwszych klientów i właśnie jak jest zaufanie prawników do otrzymanych orzeczeń to czy jest również zaufanie do wygenerowanego tekstu?

To jest strasznie ciekawe ze względu na to, że jest zerowe i tutaj nie mamy co ukrywać tego. Ludzie na początku myśleli, że jesteśmy chatem, że po prostu wzięliśmy API OpenAI i tyle. Tyle, że tak nie jest, więc żeby to udowodnić musieliśmy dawać ludziom możliwość w aplikacji kliknięcia w orzeczenie i przejścia do I przejścia do prawdziwego orzeczenia na stronie ministerstwa. Może to jest złe, bo wypuszczamy ich z naszej aplikacji, ale pokazujemy im, że hej to jest rzeczywiste orzeczenie, na które ty możesz przejść, zobaczyć, podejrzeć, przeczytać. No I to jest jak najbardziej okej. Na pewno widzimy, że kształtują się grupy, tak jak było w dotkomach, że nasi klienci, to są głównie klienci, może to być trochę niepolityczne, od 25 roku życia do 40 roku życia. Od 40 roku życia bariera przebicia się jest straszna, a między między tymi datami naprawdę jeszcze jak ma ktoś powiedzmy taką smykałkę do AI miał z tym styczność to mówił wow jakie to jest ekstra tak no I mniej więcej tak to się dzieje.

To takie pytanie bardziej technologiczne - jaki stack wykorzystujecie? Bo pewnie sporo osób będzie zainteresowanych tym, nawet nie tyle jaki model, ale ogólnie stack całej aplikacji. Jak wygląda to MVP od zaplecza?

React, Django i Python.

Jakie były wasze największe wyzwania podczas pracy nad samą aplikacją?

Czas. Prowadzę firmę ze wspólnikiem. Reszta inżynierów jest na etacie, więc to czas, który ogranicza nas do tego, że możemy pracować dziennie rzeczywiście w GaiusLex od czterech do siedmiu godzin. No i to jest ten największy problem. Będziemy próbować bardzo silną ekspansję na rynek B2C, a jeżeli będzie zbyt wolna, to będziemy starali się o finansowanie

Wspomniałeś tutaj o rynku B2C, to ja mam takie pytanie, czy masz tutaj na myśli po prostu zwykłego Kowalskiego, który chciałby napisać jakieś pismo prawnicze?

Rynek B2C jako do zwykłych prawników. Czyli docieramy po prostu do prawników, to w sumie B2B, docieramy do prawników, do kancelarii, do mecenasów, do doradców podatkowych, do tak naprawdę każdego praktyka prawa.

Doprecyzowałeś, bo to B2C mi się bardziej kojarzy z taką, jak to potocznie mówią, ulicą.

Myślę, że warto zaznaczyć, dlaczego nie możemy iść do ludzi, bo ludzie też potrzebują porad prawnych. My też to słyszymy. Jako aplikacja nie możemy świadczyć porad prawnych, bo ktoś skonstruuje źle pytanie, użyje tego, przyjdzie do nas, i powie, że “wprowadziłeś mnie w błąd.” My jesteśmy aplikacją, modelem, ale nie świadczymy porad prawnych. Porady prawne póki co, mogą świadczyć tylko prawnicy, którzy mają odpowiednie uprawnienia.

Co skłoniło cię do rozpoczęcia pracy nad własną aplikacją? Co jest główną motywacją do tego, żeby siadać i dzień w dzień poświęcać te godziny nad rozwojem aplikacji?

Zmiana czegoś, czyli naprawdę taka chęć zmiany, a poza tym zarobienie pieniędzy. Pieniądze to jest rzecz zdecydowanie drugorzędna, ale bardziej ta zmiana czegoś. Jak myślę, że moglibyśmy zmienić system w Polsce. Jak rozmawiamy przykładowo ze studentami, którzy mówią: "Boże, to co robię przez 5 lat jest żałosne, bo to, co potem robię w moim zawodzie, kompletnie nie jest do tego podobne". Potem rozmawiamy z prawnikami i oni mówią: "Stary, ja robiłem 20 lat temu to samo co ci studenci teraz". Brzmi to absurdalnie, ale studenci przewertowują stery tych kartek w poszukiwaniu jakiegoś innego dokumentu. A po co? Skoro można wszystko zaagregować w jedną bazę danych, wrzucić do GaiusLex i zadać pytanie: "Co było w sprawie 2017 pana Mirka?". 

Czy można wrzucić dokument, który ma 500 stron i odpytywać GaiusLex z tego co znajduje się w tym dokumencie? 

To jest jedna z funkcji, którą ludzie sobie chwalą najbardziej. To jest też coś, co robi Harvey. Swoją drogą chciałbym zaznaczyć, że my nie wiedzieliśmy, że istnieje Harvey. My się dowiedzieliśmy o istnieniu Harvey'a dopiero jak zaczęliśmy już wypuszczać GaiusLex. Okazało się, że Harvey to jest startup w Ameryce, który pozyskał ponad 80 milionów finansowania. Harvey ogólnie skupia się na tym modelu, że w Ameryce jest system precedensu. Czy jesteś w stanie wygrać sprawę ze względu na to, że ktoś w 2017 coś stwierdził. No i tam te systemy, że wrzucasz dokumenty są zdecydowanie bardzo wartościowe, ale u nas ludzie sobie chwalą to, że właśnie mogą wrzucić stertę swoich danych, które mają w pliku i zadać pytanie powiedzmy do 10 tysięcy kartek.

Okej, jakie tezy głównie były używane w sprawach frankowych. Albo co było w dokumencie tym i tym, bo potrzebuje to zapisać do tej umowy, a ta sprawa jest podobna. Albo wrzuca 10 dokumentów i znajdzie dokument, który jest podobny do tego, potrzebuje dopasować podobne paragrafy. I on sprawdza całą bazę, wyszukuje, sprawa z 2018 była podobna. Nie musi tworzyć od zera, tylko porównuje te bazy. Prawnicy się śmieją, że trochę ich wyrzucamy z rynku, bo jesteś w stanie wrzucić umowę i dostaniesz dokładną analizę, ale to bardziej pomoc dla rynku, a nie wyrzucenie z rynku.

Czy w takim razie będziecie w jakiś sposób weryfikować osoby, które rejestrują się do aplikacji? Czy rejestracja będzie otwarta dla wszystkich ludzi?

Znaczy pomysłów jest dużo. Dopiero jesteśmy długi miesiąc na rynku, więc jak głowa się grzeje, człowiek już by chciał... Jakbym mógł, to bym skoczył tydzień do przodu i chciałbym mieć wnioski, które zebraliśmy przez 10 tygodni, ale tak się nie da. Trzeba powoli niestety. Obecnie wpuszczamy wszystkich, ale robimy bardzo mocny target po to, żeby byli to prawnicy i sami do nich osobiście dzwonimy i z nimi rozmawiamy. Tak naprawdę 90-95% to są rzeczywiście prawnicy, 2-3% to są studenci, 1-2% to jest konkurencja, która wprost mówi, no wiecie co, jesteśmy konkurencją. Fajny produkt, jak to zrobiliście? Robimy to od roku.

Powiedz mi jak wyglądają w tym momencie przychody w aplikacji? Możesz się podzielić wynikiem?

Jak najbardziej. Obecnie mamy MRR w wysokości dwóch tysięcy złotych miesięcznie. Od trzech, czterech dni przybywa nam ciągle po jednym kliencie.

W jakich obszarach najbardziej Akademia SaaS Ci pomogła po prostu zbudować aplikację?

Otworzyła mi głowę. Akademia pokazała mi też to co mówił Bogusz. Weź, zrób, sprawdź, jak nie wyjdzie to spróbuj jeszcze raz.

Dokumenty i wzory. Jak będziemy teraz robić pitch deck, no to będziemy się mocno wzorować na pitch decku, który jest w kursie.

Dodatkowo poczułem się zaopiekowany. Ludzie, którzy są w Akademii  SaaS też mają już duże doświadczenie za sobą. To nie jest tak, że to dołączają ludzie, którzy tylko mają pomysły, tylko, którzy mają ambicje stworzyć duże rzeczy.

A jedna rada dla osób, które wahają się nad budową swojej aplikacji SaaS, co byś im poradził już z perspektywy foundera?

Just do it.

It Support For Business

Preparing for your success trusted source in IT services for global providing

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam nostrud

 • Best IT Solutions
 • Professional Web Solutions
 • Products Engeering
Restly Shape
Who We Are

Custom IT Solutions for your business

Advertising and Marketing

We’ve been a strategy thought leader for nearly five decades and we bring

Read More

Website Development

We’ve been a strategy thought leader for nearly five decades and we bring

Read More

Mobile App Development

We’ve been a strategy thought leader for nearly five decades and we bring

Read More
Pricing Packages

Choose Your Best Plan

Standard

29.99

Per Month
 • Limited install
 • Unlimited Download
 • Free One Year Support
 • Free 1 5 GB Linux Hosting

Standard

59.99

Per Month
 • Limited install
 • Unlimited Download
 • Free One Year Support
 • Free 1 5 GB Linux Hosting

Standard

79.99

Per Month
 • Limited install
 • Unlimited Download
 • Free One Year Support
 • Free 1 5 GB Linux Hosting

Get In Touch

[contact-form-7 id="2367" title="Contact Form One"]

Don't hesitate to contact us

Call Us

+012-345-6789

Write to us

info@example.com

Office hours

Mon-Sat 9:00 - 7:00